Cel konkursu

Tesco dla Szkół – „Kulinarni odkrywcy” to 12. edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jak co roku czekamy na ciekawe filmiki, które uczą poprzez zabawę. W tym roku naszym tematem jest odkrywanie pasji gotowania i pokazanie, że przyrządzanie posiłków może być kreatywną i ciekawą zabawą. Udział w konkursie to szansa nie tylko na rozwinięcie swoich talentów - filmowych, aktorskich, muzycznych, a nawet literackich - ale także na zdobycie cennych nagród dla siebie i swojej szkoły, ufundowanych przez Tesco Polska.

Co zrobić, żeby wygrać?

• Zgłoście gotowość swojej szkoły do udziału w konkursie! Zgłoszenia powinien dokonać Dyrektor lub upoważniony przez niego nauczyciel do 4 listopada 2014 roku.

• Stwórzcie ekipę utalentowanych filmowców. Wybierzcie nauczyciela, który zostanie Waszym opiekunem. Zespół może liczyć od 1 do 30 osób lub może to być cała klasa (nawet jak ma ona więcej niż 30 uczniów)

• Zapoznajcie się z naszymi poradnikami pełnymi wskazówek, jak gotować, by było smacznie i zdrowo.

• Wykorzystajcie swoje talenty językowe, kulinarne, filmowe i inne zdolności, a zwiększycie szansę na wygraną w specjalnych kategoriach. Sprawdźcie, w jakich 10 kategoriach będą oceniać filmy nasi jurorzy i przygotujcie film, który ich zachwyci.

• Wspólnie nakręćcie filmik, ale nie dłuższy niż 2 minuty (!), w którym zaprezentujecie zdobytą wiedzę w praktyce. W kręceniu filmów mogą Wam pomagać inne osoby (np. rodzice), a w szczególności wspierać Was powinien nauczyciel. Wykorzystajcie wszystkie swoje talenty i przekonajcie wszystkich, że gotowanie to fajna zabawa!


• Z pomocą opiekuna zgłoście filmik do konkursu do 10 listopada 2014 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.tescodlaszkol.pl.

• Nie czekajcie bezczynnie - weźcie udział w dodatkowych konkursach i zdobądźcie dodatkowe punkty, które mogą przybliżyć Was do zwycięstwa!
• Nie zmarnujcie żadnej okazji do promowania filmiku! Zachęcajcie do głosowania swoja rodzinę, sąsiadów i znajomych; reklamujcie się w szkole, lokalnym sklepie Tesco, w Internecie (możecie skorzystać z naszych podpowiedzi). Pamiętajcie, że im więcej osób zagłosuje na Wasz filmik, tym większą macie szansę na zdobycie nagród. 
Kreator stron www - przetestuj!