Książki o zwierzętach
Tytuły zakupione w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej -  "Książki naszych marzeń"
Serie książek napisane w formie opowiadań o przygodach zwierząt.
Książki dostarczające wiedzy z zakresu opieki nad zwierzętami.
Seria popularnonaukowych książek dla najmłodszych, w których wiedza
podana jest w przystępnej formie pytań i odpowiedzi.
Gwarantuje mnóstwo zabawy i radości, a także rozbudza w dzieciach ciekawośći pomaga im w odpowiedzi na wszystkie podchwytliwe pytania. 
Przedstawiamy Państwu serię książek dla dzieci ciekawych świata. Tu znajdą odpowiedzi na wszystkie trudne i podchwytliwe pytania. Książki te zachęcą malców do czytania, dostarczą im wielu ciekawostek, rozbawią i zachwycą. Skąd się biorą cienie? Czemu krople wody są okrągłe? Z czego zrobione jest powietrze? Jak działają hamulce rowerowe O tym w tomie Mydło się pieni. Książka ta w interesujący i zrozumiały sposób przedstawia ważne informacje z zakresu nauki. Prowokuje wyobraźnię i uzmysławia czym jest energia, jak powstaje tęcza, dlaczego trawa jest zielona. Dzięki niej dziecko zrozumie, czemu światło słoneczne jest ciepłe i czym jest dźwięk. To zabawna i fascynująca lektura nie tylko dla najmłodszych.
Chyba każde dziecko marzy o kucyku albo o innym zwierzątku. Czasem trudno mu wytłumaczyć, z jak wieloma obowiązkami łączy się bycie małym opiekunem. Ta książka pomoże dziecku to zrozumieć. Opowie o większości ważnych i trudnych sytuacji , z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Poradzi, jak zachowywać się jako właściciel i przyjaciel kucyka. W książce znajdziecie: rady i porady, odpowiedzi na częste pytania, zdjęcia, opinie lekarza weterynarii, doświadczenia innych właścicieli koni. Książka pozytywnie zaopiniowana przez lekarza weterynarii i miłośnika koni doktor Agatę Kamionkę-Flak.
Zapewnij swojemu psu przewagę na starcie!
Pierwsze dwa lata życia twojego szczenięcia to kluczowy okres w jego rozwoju. Przystępując do szkolenia odpowiednio wcześnie i wykorzystując metody oparte na pozytywnym wzmocnieniu, natchniesz go duchem współpracy i na całe życie wpoisz mu upodobanie do nauki.
Metody oparte na pozytywnym wzmocnieniu to najszybszy i najłatwiejszy sposób szkolenia szczeniąt. Dzięki tym wolnym od lęku technikom wychowasz sobie radosnego psa, który będzie chętnym partnerem w procesie nauki.
Szczegółowe instrukcje przeprowadzą cię przez proste kroki, które składają się na naukę każdej sztuczki. Wskazówki i propozycje rozwiązań rozmaitych problemów pomogą ci poradzić sobie z trudnościami z prawdziwego życia. Zdjęcia ilustrujące każdy etap procesu szkolenia pokażą ci dokładnie, co masz zrobić; w ten sposób podczas nauki niczego nie musisz się domyślać.
Cześć! Jestem Twoim kotkiem i bardzo chcę się z Tobą zaprzyjaźnić. Opowiem Ci o sobie wszystko to, co powinieneś o mnie wiedzieć, tak bym spokojnie mógł z Tobą mieszkać, bym był zdrowy i szczęśliwy i co najważniejsze, bym nie przeszkadzał nikomu z domowników.
Dowiesz się:
– jaki mam charakter
– co powinienem jeść
– w jaki sposób się mną opiekować.

Przystępnym językiem przekazuje dzieciom podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji i hodowli kotów
(m.in. najpopularniejsze kocie rasy, zdrowie kota, sposób żywienia). Urokliwe fotografie i ciekawe informacje sprawią, że dzieci nie tylko pokochają kotki, ale i będą dumne, że doskonale znają ich naturę.
Najlepsze pomysły na 50 zabawy z domowym pupilem

Denise Seidl to ceniona austriacka specjalistka od kocich zachowań. Jako właścicielka zwierząt, prowadząca specjalistyczne wykłady i występująca w radiu i telewizji, dobrze wie, w co najbardziej lubią bawić się koty i kiedy są najszczęśliwsze.

Drzemka na kanapie, sieganie po przysmak w misce, ścieranie ze znudzeniem pazurów na drapaku - dzień domowego kota może być dość monotonny i skłaniać do psot. Czas zatem na zorganizowanie dobrej zabawy, gier pobudzających do szukania i chwytania, testów na spryt, zadań rozwijających kocią zwinność i tężyznę. Dla każdego kota znajdzie się coś miłego:
                                - dla wysportowanych domowych tygrysów - slalom, squash i kocia piłka nożna,
                                - dla spokojnych mruczków - dotykowe kostki, ruchome torebki, zapachowe poduszeczki i grzechotki,
                                - dla bystrych kocurków - sztuczki z kapeluszem, gry zręcznościowe i łamigłówki.

To wspaniała lektura dla młodych przyjaciół zwierząt. Bogato ilustrowana książka-poradnik w którym młody czytelnik zawsze znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Jak wybrać swoje zwierzątko? Dlaczego świnki gryzą metalowe pręty klatki? Czym karmić świnki morskie? Książka zawiera odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Seria w skład której wchodzi 6 książek, to świetne poradniki dla dzieci i ich rodziców, którzy przyjmują pod swój dach czworonożnego ulubieńca. Przystępnie napisany tekst, dokładne ilustracje, a także piękne fotografie, pomogą Ci zaznajomić się z zachowaniami i potrzebami Twojego pupila. Dzięki tej książce poznasz swojego zwierzaka i szybko się z nim zaprzyjaźnisz!
Książka ta przybliża Czytelnikowi najważniejszych przedstawicieli tych niezwykłych zwierząt, jakimi były dinozaury. Można się z niej dowiedzieć, kiedy żyły te niesamowite stworzenia, jakie były ich zwyczaje, czym się odżywiały, a dzięki kolorowym ilustracjom i zdjęciom tych zrekonstruowanych gadów zobaczyć, jak prawdopodobnie mogły wyglądać.
Oceany zajmują trzy czwarte powierzchni naszej planety. Nie wszyscy wiemy, że gdybyśmy je połączyli, utworzyłby największe skupisko istot żywych na Ziemi. Zamieszkuje je bowiem aż 99% wszystkich zwierząt i roślin występujących na świecie. Ilustrowany Atlas Niezwykłych Zwierząt wprowadzi Was w ich zdumiewający świat.
Kreator stron www - przetestuj!