Książki plastyczne
Modne dodatki dla dziewczyn z klas 4-6
Pomysły dla zaawansowanych.
Pomysły dla młodszych dzieci
"Nitką haftowane dla cierpliwych
Książeczki dla najmłodszych
Gumki recepturki w modzie ;)
Origami jest popularne w Japonii od stuleci, a teraz pokochał je cały świat!

Dzięki tej książce dzieci nauczą się, jak tworzyć wspaniałe papierowe modele z zaledwie jednego kawałka papieru!
Odkryją, że zwykłą kartkę można zmienić w coś naprawdę zadziwiającego! Para rąk i ta genialna książka to wszystko, czego potrzebują dzieci, by stać się mistrzami sztuki orgiami!

Swawolny szczeniaczek, straszliwy Tyranozaur, piękny łabędź i wiele innych zwierząt…

• naprawdę proste instrukcje
• duże fotografie, pokazujące sposób wykonania modeli • kolorowe arkusze w komplecie


Książka zawiera wyjątkowe pomysły z łatwo dostępnych materiałów i jasne wskazówki "krok po kroku".


Wystarczy jedna świeczka, aby w pomieszczeniu zapanował uroczysty nastrój, stół lub kominek nabrał odświętnego wyglądu, a dom ogarnęły spokój i radość. A jaka przyjemność zrobić ją samodzielnie! Ozdobić wnętrze, zaakcentować charakter przyjęcia lub podarować własną świecę miłej nam osobie... Książka zawiera wiele pomysłów, wskazówek oraz ilustracji pomocnych przy wykonaniu wspaniałych dekoracyjnych świec.


Z kolorowych guzików różnych kształtów i wielkości, kleju i drutu można zrobić królika, baranka, pająka, biedronkę, myszkę, motyla lub żółwia. Wystarczy odrobina wyobraźni, by powstał zadziwiający guzikowy zwierzyniec. W książce omówiono poszczególne etapy tworzenia zwierzątek. Schematy i szczegółowe instrukcje ułatwiają pracę, a kolorowe zdjęcia przedstawiają gotowe zabawki.
Lubisz tworzyć nowe rzeczy? Rysować, wycinać, składać i kleić?
Tutaj znajdziesz wiele pomysłów na najróżniejsze projekty, nie tylko z papieru!
Jak narysować piękny obrazek dla mamy, jak zrobić breloczek do kluczy dla taty, jak zbudować tratwę piratów, jak wykleić ramkę na zdjęcie … i wiele, wiele innych pomysłów.

Wspaniała zabawa w domu, przedszkolu i podróży, która:
* ćwiczy zdolności namulane dziecka,
* rozwija kreatywność,* uczy komponowania i orientacji przestrzennej.
Można wykonać oryginalne, zabawne, a zarazem użyteczne rzeczy z tworzyw sztucznych. Przedmioty codziennego użytku z tworzyw sztucznych mogą przydać się do wykonania wielu różnych rzeczy. Na stronach tej książki znajduje się wiele nowych pomysłów.

Każda książka z serii Do dzieła! zawiera 12 pomysłowych i prostych zadań, łączących wyobraźnię, fantazję i użyteczność. Zadania zawsze można wykonać na wiele sposobów. Oryginalne wykorzystanie niektórych narzędzi, pobudza i wzmacnia zdolności kreatywne dziecka.

Książki polecamy dla dzieci w wieku od lat 5.
Wszystkie dzieci lubią rysować. Stopień utalentowania nie jest tu ważny. W serii książeczek "SZKOŁA RYSOWANIA" - dzieci poprzez zabawę ćwiczą posługiwanie się kredkami i ołówkiem, a przy okazji w poruszają swoją wyobraźnie i uczą się tworzyć udane obrazki.

Proste wskazówki jak krok po kroku narysować postacie czy zwierzęta, pomogą także rodzicom w zabawach z dziećmi.
Papieru mamy pod dostatkiem... Och, a jest z czego wybierać... kolorowy, tektura, fotograficzny, brystol, falisty, transparentny... A zatem materiał dobrany! Jest nim papier! Teraz pora na narzędzia... Nie będą skomplikowane. Papier jak to papier potrzebuje nożyczek, kleju, nie pogardzi sznureczkiem, koralikami, szpileczkami... tu nie ma żadnych ograniczeń... Nożyczki w pogotowiu, klej też... Zabieramy się do pracy! Nieodzowny jest pomysł, i tu z pomocą przychodzi nasza kolorowa księga - skarbnica fantastycznych pomysłów! Małe rączki bez problemu stworzą piękne, uśmiechnięte zwierzątka, pajacyki i inne kolorowe ozdoby. Udekorują nimi swój pokój albo salę w przedszkolu...


Zbiór projektów i pomysłów do samodzielnego wykonania na wiele okazji w roku (rozwija wyobraźnię, ćwiczy zdolności manualne, kształtuje umiejętność podążania za wskazówkami).Książka zawiera wyjątkowe pomysły z łatwo dostępnych materiałów i jasne wskazówki "krok po kroku". Ponad 40 projektów, w tym: pudełka na różne różności, ramki na zdjęcia, kukiełki, wazoniki, makiety domków i miasteczek, pachnące ozdoby, kolorowe osłonki na doniczki, kolorową biżuterię, zabawki. 
„Wszystko, co można zrobić z modeliny, plasteliny, koralików” to zbiór projektów i pomysłów do samodzielnego wykonania na wiele okazji w roku.
Praca z książką rozwija wyobraźnię, ćwiczy zdolności manualne, kształtuje umiejętność podążania za wskazówkami. Książka zawiera wyjątkowe pomysły z łatwo dostępnych materiałów i jasne wskazówki krok po kroku.

Ponad 40 projektów, w tym: pudełka na różne różności, ramki na zdjęcia, kukiełki, wazoniki, makiety domków i miasteczek, pachnące ozdoby, kolorowe osłonki na doniczki, kolorowa biżuterię, zabawki.
A także wiele ciekawych pomysłów na zabawy oraz wskazówki, jak udekorować dom na przyjęcie i bal karnawałowy, jak zmienić swój strój, jak udekorować pokój i wiele innych.
Książka zawiera kilkadziesiąt pomysłów na wykonanie palm, pisanek, koszyczków, stroików oraz różnego rodzaju zawieszek wielkanocnych, ptaszków i kwiatów do powieszenia na ścianie, w oknie, na drzewku (gaiku) wielkanocnym czy do postawienia na świątecznym stole. Wszystkie wzory nawiązują do polskiej tradycji ozdób wielkanocnych. Każdej ozdobie poświęcono mały rozdział składający się z dwóch stron.
W rozdziałach znajdują się kolejno:
1) Omówienie niezbędnych materiałów i przyborów,
2) Dokładny i klarowny opis sposobu wykonania ozdoby, uzupełniony rysunkami
i zdjęciami.
3) Zademonstrowany na zdjęciu efekt końcowy pracy i jej ewentualne warianty.
4) Propozycje różnego wykorzystania wykonanych modeli.
Wzory ułożone są tematycznie i według stopnia trudności wykonania.Książka sprawi ogromną radość i przyczyni się do wielogodzinnej pracy twórczej w każdym domu, w którym są dzieci. Będzie także cennym źródłem informacji i scenariuszy zajęć dla przedszkolanek i nauczycieli nauczania początkowego
"Zabawa z bajką" to seria ciekawych, bogato ilustrowanych książek. Każda z nich zawiera jedną znaną bajkę oraz ćwiczenia, które rozwijają wyobraźnię dziecka, jego koncentrację i pamięć. Proponowane w serii prace manualne wprowadzają przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej w świat plastyki i techniki. Ułatwiają poznawanie nowych pojęć oraz zdobywanie wiedzy o świecie. Dziecko może uczestniczyć w zabawie, własnoręcznie wykonując przedmioty i zabawki, związane z treścią bajki.
Zróżnicowane stopnie trudności oraz urozmaicone techniki sprawiają, że seria ta może być idealnym uzupełnieniem zajęć w przedszkolu, szkole i świetlicy lub niezwykłym pomysłem na spędzenie czasu wolnego.
Z pomocą tej kolorowej książki dziecko w mig nauczy się lepić z plasteliny wspaniałe trójwymiarowe figurki zwierzątek.

Ilustracyjne instrukcje krok po kroku oraz szczegółowy opis sprawią, że wykonanie np. sympatycznego lwa, zwinnego kotka, sprytnego węża, wesołej małpki oraz wielu innych zwierząt stanie się niezwykle proste.

Prawie 30 projektów zwierzątek.

Z Plastelinkami z łatwością można wyczarować cuda, a przy okazji, co najważniejsze, wspomóc rozwój grafomotyroki dziecka.

Dziecko, lepiąc różne kształty i postacie z plasteliny, nie tylko ćwiczy swoje dłonie, ale także rozwija wyobraźnię i kreatywność. Przez tworzenie trójwymiarowych figurek uczy się myślenia przestrzennego, które jest bezpośrednio związane z umiejętnościami matematycznymi.
Idealna książka do pracy z dziećmi w domu, przedszkolu i szkole, przynosząca korzyści na wielu obszarach rozwoju.
Proste wskazówki i nieskomplikowane techniki pozwalają już pięciolatkom tworzyć własne obrazy - i to bez specjalnego wysiłku.Szkoła malowania i rysowania otwiera dzieciom wrota do barwnego świata, który można wyczarować za pomocą kredek świecowych, ołówkowych, farb wodnych, plakatowych i flamastrów.
Jasne i proste wprowadzenie w zasady nakładania i mieszania kolorów, obrazowe przedstawienie krok po kroku opisanych technik i bogata galeria inspirujących, łatwych do wykonania, obrazków - książka pokazuje krok po kroku, jak tworzyć małe dzieła sztuki.
Abstrakcyjne obrazy, kolaże, mozaiki, akwarele - wszystko to w zasięgu możliwości małych artystów.

Ciekawe pomysły i jasne podpowiedzi bohaterów książki sprawią, że pierwsze próby malarskie zmienią się w prawdziwą artystyczną przygodę.

Do zobaczenia w domowej pracowni!

Rozwijanie zainteresowań, umiejętności i zdolności dziecka przez zabawę.
Książka z serii Aktywne zabawy to świetna pomoc naukowa dla nauczycieli i rodziców pracujących ze swoimi pociechami. Dzieci będą mogły rozwinąć swoje zdolności manualne i tworzyć swoje pierwsze, własne dzieła sztuki, wykorzystując surowce tanie i ogólnodostępne.
Wykorzystujemy dary natury do naszych prac, w tej książce znajdziemy doskonałe pomysły i praktyczne rady podpowiadające jak z różnorodnych materiałów wyczarować prawdziwe cudeńka.
Filofuny to zabawa plastikowymi kolorowymi żyłkami. Przy odrobinie wyobraźni z tego niezwykłego materiału można upleść breloczek, bransoletkę, ulubione zwierzątko i fantastyczne postaci o skomplikowanych wzorach.
Książka gwarantuje dokładne przygotowanie uroczystości dziecięcych i świetną zabawę. Dzięki niej można przygotować magiczne spotkanie czarowników czy szalone przygody piratów. Dzięki prostym i czytelnym opisom wszystkie propozycje można szybko i bez problemu zrealizować wspólnie z dziećmi. 
Każde tematycznie przyporządkowane przyjęcie zawiera szalone pomysły do samodzielnego sporządzenia zaproszeń, dekoracji stołu, wystroju wnętrza oraz wskazówki odnośnie malowania i przebierania.
Duże, nastrojowe zdjęcia pobudzają dodatkowo wyobraźnię i zachęcają do twórczej zabawy.
Kreator stron www - przetestuj!