rok szkolny 2012/2013
Kręcimy HARLEM SHAKE'A
Harlem Shake to nowy hit internetu, który mimo totalnej absurdalności ma rzesze fanów na całym świecie! 

Harlem Shake to świeże (luty 2013), internetowe zjawisko, w którym chodzi o wirusowe tworzenie przez internautów videa do jednego, konkretnego 30-sekundowego podkładu muzycznego z gatunku trap'n'bass (mieszanka drum'n'bass, electro i dubstep). Autorem kawalka jest nowojorski DJ Baauer.

W pierwszych scenach każdego z filmików wszystko wydaje się być w porządku poza jedną osobą, która - zazwyczaj w przebraniu - tańczy do muzyki techno. Pozostali uczestnicy zachowują się jakby jej wogóle nie zauważali. Potem następuje cięcie i w kolejnej scenie wszyscy tańczą. W kręconych filmikach pojawiają się postacie fantastyczne czy też bajkowe. Pomysłowości twórców filmików nie ma końca.
Harlem Shake trafił do telewizji za sprawą dziennikarzy z lokalnej stacji KSLA News w Luizjanie,  .- filmik
Teledyski powstają także w Polsce.
Swojego Harlem Shake nagrali przedstawiciele portali Antyweb i Brand24 kliknij
oraz pracownicy nadawanego w TVN programu "Na językach" - zobacz

Kółko dziennikarskie szukacjąc tematów do kolejnego numeru gazetki szkolnej także postanowiło nakręcić swojego HARLEM SHAKE'A. 

Unijna wycieczka do Bielsko-Białej

W czwartek 18 kwietnia 2013 roku uczestnicy unijnych kółek, 'Internetowego kółka dziennikarskiego" oraz "Z matematyką na ty", pojechali na wycieczkę do Bielsko-Białej, gdzie zwiedzali Muzeum Zamkowe.
Dojście do ekspozycji stałej, mieszczącej się na pierwszym piętrze, prowadziło przez XIV-wieczny westybul. W zachodnim skrzydle znajdowały się Pokój myśliwski i Zbrojownia. Dwa kolejne pomieszczenia obrazowały cztery wieki dziejów sztuki od XIV do XVII wieku. Sąsiadowały z nimi rokowy Salon muzyczny oraz Salon biedermeierowski . Skrzydło wschodnie zamku zajmowała galeria XIX- i XX wiecznego malarstwa i grafiki. Następne pomieszczenia skrzydła północnego mieściły ekspozycję poświęconą dziejom miasta i zamku oraz tradycjom rzemieślniczym Bielska i Białej. Kolejne pomieszczenia to Pokój pana i Damski salonik. Wystawę stałą zamykał rezerwat architektoniczno-archeologiczny tak zwana Sala z rycerzem.
Po zwiedzeniu muzeum uczestnicy wycieczki udali się na warsztaty pt."ODKRYWANIE TAJEMNIC MAJÓW".
Nasi uczniowie dowiedzieli się:
- co odkrywają archeolodzy w ruinach miast starożytnych Majów
- co skrywają piramidy
- jak liczyli Majowie
- jak wyglądał majański mecz w piłkę.
  Na końcu zajęć każdy samodzielnie wykonywał własne naczynie zdobione malowidłami.
Czytelnicza noc w bibliotece szkolnej
W piątek 1 lutego 2013 roku o godzinie 20.00 rozpoczęła się "Czytelnicza noc w bibliotece MSP-6 w Knurowie". Tegorocznym tematem spotkania były serie książek przygodowych. Znalazły się tu między innymi takie pozycje jak "Magiczny domek na drzewie", "Detektyw Pozytywka czy też "Hania Humorek".
Podczas wykonywania zadań związanych z przeczytanymi fragmentami książek uczniowie musieli między innymi wykazać się znajomością kultury i obyczajów wybranych krajów europejskich, tworzyć do wylosowanych wyrazów scenki za pomocą pantomimy. Dodatkową trudnością było tworzenie za pomocą instrumentów muzyki odzwierciedlającej napięcie towarzyszące przedstawianej scence.
W tradycję tej imprezy wpisało się już na stałe nocne zwiedzanie szkoły. Tym razem oprócz intelektu uczniowie musieli wykazać się odrobiną humoru i dystansu do siebie wiążąc sobie bez względu na płeć kucyki na głowie i malując szminką na czole księżyc. W bibliotece jak zawsze nastąpiła ta najmilsza chwila - rozwiązywanie zagadek w celu otrzymania drobnego upominku.
Atrakcji nie było końca. Rano nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa w imprezie czytelniczej, nagrodzono najaktywniejszą grupę i zbiorowo odtańczono nowoopanowany taniec kowbojski. Dopiero teraz zmęczeni, ale zadowoleni czwartoklasiści trafiali "do rąk" swoich rodziców.

Nad całością imprezy czuwał dyrektor MSP 6 Eugeniusz Szybiak.
Grupami opiekowali się:
Mariusz Baron
Katarzyna Rakowicz
Bogumiła Lesiak
Monika Tkocz
Osoby wspomagające to:
Rada Rodziców w osobie Ewy Kwiecińskiej i Lucyny Świtek
oraz byli pracownicy szkoły: Anna Jaśniok i Barbara Kalisz.

Program przygotowała i imprezę poprowadziła z pomocą dziewcząt z klasy 6a i 6b Katarzyna Sołtysik-Andrysiak.
Zdjęcia znajdziecie na stronie szkoły  oraz na miastoKnurow.pl
Kolejny raz obchodzimy "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

W piątek po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do największych atrakcji tego dnia z pewnością należał kiermasz "Łasucha", na którym można było zaopatrzyć się w gofry, czekoladowe ciasteczka dla przyjaciela, popkorn, preparowany ryż czy też mini-lizaczki.
Na stoisku znalazły się także "bezdomne" pluszaki, które czekały na swoich nowych opiekunów.
Jeden z nich trafił do sześciolatków, którzy mieli wymyśleć dla niego imię. Szczęśliwcem okazał się Kuba Brzeziński z grupy 0a, który tego dnia wrócił do domu ze swoim nowym pluszowym przyjacielem. Pozostałym uczniom także przez wszystkie lekcje towarzyszyły pluszowe maskotki. Dyplom "Przyjaciela Pluszowego Misia" otrzymały klasy:
pion klas młodszych
2a przyniosła 39 miśków,3a-34,3b-30,
pion klas starszych
5b-36 miśków,6b-28,4b-27,
których uczniowie przynieśki największą ilość pluszowych przyjaciół.
Tak uroczysty dzień został zakończony podsumowaniem szkolnego konkursu fotograficznego "Mój niezwykły pluszowy miś.
I miejsce należało do Julii Zaremby
II miejsce zajął Marcin Szendzielorz
III miejsce zajęła Sandra Szczelina,
a wyróżnienie trafiło do Oli Baron.

Oczywiście obchody Święta Pluszowego Misia nie byłyby tak udane gdyby nie pomoc naszych szkolnych mam: p. Ewy Kwiecińskiej, p. Małgorzaty Gralak i p. Anny Sałaty. 
Wycieczka do huty szkła w ramach projektu unijnego "Odlotowe i bombowe są kompetencje kluczowe"
 
We wtorek, 20.11.12r., wraz z koleżankami z kółka dziennikarskiego pojechałyśmy na wycieczkę do huty szkła w Zawierciu. Przewodnik wycieczki opowiedział nam o produkcji kryształu. Dowiedziałyśmy się, że szkło wytapia się w temperaturze 1130°C. Zobaczyłyśmy zabytkowy piec, który pracował przez 13 lat bez przerwy. Obserwowałyśmy jak się wytapia szkło w sposób tradycyjny (ręcznie) oraz mechanicznie. Widziałyśmy jak się robi kieliszki w sposób automatyczny. Widziałyśmy także jak się zdobi szkło. Kiedy wiedziałyśmy już wszystko o produkcji szkła przystąpiłyśmy do zwiedzania zabytkowego muzeum. Po obejrzeniu pięknej wystawy przedmiotów z kryształu udałyśmy się do autokaru. Moim zdaniem i zdaniem dziewczyn z kółka wycieczka była udana.
                                                                                                                                           tekst Natalia Olejniczak
Miejski konkurs plastyczny "Kundelek moich marzeń"
Konkurs zorganizowany był przez bibliotekę szkolną we współpracy z Radą Rodziców MSP-6 w Knurowie i pzeprowadzony był w związku z nieformalnie obchodzonym w Polsce "Dniem kundelka", który przypada 25 października.
11 października 2012 roku komisja w składzie:
Elżbieta Płonka, Katarzyna Sołtysik-Andrysiak i Bogumiła Lesiak wybrała i nagrodziła prace na szczeblu szkolnym.
Natomiast 15 października 2012 niezależna komisja w składzie p.Katarzyna Bilińska (pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej), p.Magda Trzęsiok (plastyk) oraz nadzorująca pracę jury p.Ewa Kwiecińska ( przedstawiciel Rady Rodziców MSP-6 w Knurowie) wyłoniła laureatów miejskiego etapu w/w konkursu. Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się także uczennice naszej szkoły.
W kategorii klas 5-ych i 6-ych pierwsze miejsce zajęła Zosia Chołuj,a drugie Patrycja Smolińska. W kategorii klas 3-ich i 4-ych trzecie miejsce zajęła Paulina Manista.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 22 października 2012 roku w MSP-6 w Knurowie.
Uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu Bibliolato 2012 - 20 września 2012
20 września Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach zainaugurowała Rok Bibliotekarski 2012/2013. 
Uroczystość z tej okazji zorganizowana została w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach. 
Uczestniczyli w niej bibliotekarze, nauczyciele z powiatu gliwickiego, a także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – laureaci konkursu Bibliolato 2012. Rozpoczęło ją krótkie podsumowanie ubiegłego roku bibliotekarskiego w PBP przez dyrektor Krystynę Wołoch. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim - autorem m.in. książek detektywistycznych, kontynuatorem powieści o przygodach Pana Samochodzika. Pisarz ciekawie opowiedział o swojej twórczości, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Odpowiadał także na pytania publiczności i przybliżył postaci znanych detektywów w literaturze i filmie oraz ich twórców. 
W kolejnym punkcie uroczystości Grażyna Dittrich - instruktor PBP w Gliwicach, podsumowała wakacyjne konkursy zorganizowane przez bibliotekę. Pierwszy z nich, „Bibliolato 2012” to konkurs dla bibliotek publicznych i szkolnych na najciekawszy projekt spędzenia wakacji z biblioteką. I miejsca zajęły w nim Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzińcu, II - Filia nr 2 w Knurowie. Drugi z konkursów to „Mój kontynentalny ogród”. Miał on charakter plastyczny i przeznaczony był dla szkół podstawowych. I miejsce zdobyły: Kalina Chołuj z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie, Ewelina Kroll ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi orazJulia Wojnicka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu. II miejsce przyznano Zosi Chołuj z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie, zaś III zajęli Dominik Dobosz z GBP w Rudzińcu / Filia w Bojszowie oraz Zosia Muszewska z MBP w Pyskowicach. 
Uczestnicy konkursu odebrali dyplomy, które wręczali Krystyna Wołocha i Sławomir Adamczyk, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego. Nagrodą główną dla laureatów, wyróżnionych uczestników konkursów i ich opiekunów będzie wycieczka do Parku Rozrywki i Edukacji w Ochabach oraz do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich. 

źródło : Starostwo Powiatowe
Spotkanie z dziennikarzem Dawidem Cieplińskim - 14 września 2012 
W piątek 14 września 2012 roku odbyły się kolejne zajęcia nowopowstałego kółka dziennikarskiego, na które został zaproszony przedstawiciel "Przeglądu Lokalnego" Dawid Ciepliński.
Młody dziennikarz z wielkim entuzjazmem opowiadał o swojej pracy, która z jednej strony jest ciekawa i pasjonująca, z drugiej zaś strony bardzo mozolna.
Dziewczęta z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w słowa Pana Dawida. No i oczywiście nie obyło się bez doddatkowych pytań. Po zakończonym spotkaniu, podekscytowane, planowały już swoje pierwsze reportaże i wywiady.
Kreator stron www - przetestuj!