Rok szkolny 2014/2015
Najładniejszy lekturniczek - szkolny konkurs biblioteczny
We wtorek 12 maja 2015 roku nastąpiło podsumowanie konkursu bibliotecznego na najładniejszy lekturniczek. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych, którzy w lutym przystąpili do czytelniczej braci uczniów MSP 6 w Knurowie.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie założyć specjalny zeszyty, w którym zapisywali tytuły przeczytanych książek oraz wykonywali ilustracje do ich zdaniem najciekawszego momentu książki.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Karolina Szatkowska kl.1b i Tomek Dudała 1a
2 miejsce - Kacper Skowron kl.1a
3 miejsce - Paulina Rduch 1a

wyróżnienie otrzymali:
Julia Gębka, Ola Gancarz oraz Ola Dąbrowska z kl.1a

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu zakładki do książek.

                                                                                                Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję!

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

16 i 17 lutego 2015 roku klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte do grona czytelników Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie.
Kandydaci musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek oraz znajomością treści bajek.
W opanowaniu nowych wiadomości, dotyczących wypożyczania książek i ich szanowania pomógł dzieciom Potworek Ciasteczkowy, który przedstawił uczniom swoją niefortunną przygodę z drugim śniadaniem oraz książkami znajdującymi się w plecaku.
Po uroczystym zapewnieniu przez kandydatów na czytelników, że sumiennie będą dbać o wypożyczone książki nastąpił moment samodzielnego wyboru swojej pierwszej książki do czytania w domu. W tym trudnym zadaniu pomagała dzieciom ledwo co obudzona Śpiąca Królewna.
Pod koniec spotkania wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki i zostali zachęceni do udziału w szkolnym konkursie klas pierwszych na najładniejszy lekturniczek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca i będzie połączone ze specjalną wystawą pokonkursową.
AKCJA „OŁÓWEK DLA AFRYKI”
w naszej szkole została zakończona
Artykuły papiernicze zbieraliśmy od 23 do 30 stycznia 2015 roku. Udało nam się zebrać:

 • 2 opakowania kredy
 • 112 długopisów
 • 109 ołówków
 • 11 temperówek
 • 19 gumek
 • 24 opakowań kredek
 • 14 klei
 • 3 komplety mazaków
 • 2 komplety kolorowych długopisów
 • 1 linijkę
 • 1 cyrkiel
 • 1 komplet ekierek

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
XVII Edycja Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. : "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"

1.12.2014 roku w Gliwicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z naszej szkoły zostały wyróżnione 2 prace: Mileny Kwiecińskiej i Wojtka Piszczka ( op. E. Płonka i J. Zając)
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada w naszej szkole uczniom towarzyszyły pluszowe misie. Były też kolorowe naleśniki, gofry, ciasteczka dla przyjaciela i wielkie poszukiwanie nowych domków dla niechcianych pluszaków.
Międzyszkolny (Wojewódzki) Konkurs Czytelniczy "Znamy Panią Chotomską”.

13 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 36 w Zabrzu o godzinie 12.00 rozpoczął się Międzyszkolny (Wojewódzki) Konkurs Czytelniczy "Znamy Panią Chotomską”.
Honorowy patronat nad konkursem roztoczył PREZYDENT MIASTA ZABRZE oraz DYREKTOR GLIWICKIEJ DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH.
Poziom konursu był bardzo wysoki. Po rozwiązaniu przez uczniów pierwszych sześciu zadań aż 5 osób miało identyczną ilość punktów klasyfikującą je na pierwsze miejsce.Dopiero siódme, ostatnie zadanie wyłoniło zwycięzcę z przewagą jednego punktu (84p) nad pozostałą czwórką (83p). O kolejności przyznania pozostałych miejsc zdecydowała dogrywka. Niestety Dawidowi i Piotrowi zabrakło odrobiny szczęścia w losowaniu pytań, aby znaleźć się na podium.

Jeszcze raz gratuluję chłopakom i serdecznie dziękuję Państwu Dudałom oraz Państwu Smolińskim za okazaną pomoc i wsparcie.
Dziękuję także Pani Marioli Wojciechowskiej oraz wszystkim uczniom z klasy 3a. którzy trzymali za nas "kciuki".
Miejski konkurs plastyczny "Z Aniołem Stróżem jest bezpieczniej" 

7 października 2014 roku w naszej szkole miało miejsce podsumowanie na etapie szkolnym miejskiego konkursu plastycznego "Z Aniołem Stróżem jest bezpieczniej". Komisja w składzie Elżbieta Płonka oraz Katarzyna Sołtysik-Andrysiak spośród przekazanych na konkurs prac wyłoniły następujących laureatów, którzy reprezentowali naszą szkołę na szczeblu miejskim:
1 miejsce - Julia Tomecka kl.IIa i Ingeborga Kijas kl.Vb
II miejsce - Aleksandra Banaś kl.IIa
III miejsce - Kasia Bajer kl.Ib i Marta Źelichowska kl.IIa

22 października 2014 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu szczebla miejskiego przez Panią Jolantę Leśniowską Dyrektora MOPP w Knurowie.Z naszej szkoły Aleksandra Banaś z klasy drugiej otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1-2, a Ingeborga Kijas z klasy piątej zajęła trzecie miejsce w kategorii klas 5-6.
Międzyszkolny konkurs literacki "Znamy Panią Wandę Chotomską" 
- etap szkolny

2 pażdziernika 2014 roku rozstrzygnięto szkolny etap konkursu. Na szczeblu wojewódzkim będą reprezentowały naszą szkołę dwie z trzech przygotowujących się do konkursu osób, a są to:
  Emilka Kołodziej,
 Piotruś Smoliński
I Dawid Dudała.
Kreator stron www - przetestuj!